+38 (093) 170 70 95 ( Многоканальный )

Новий закон РРО

Новий закон РРО про впровадження електронного чека

З метою детінізації розрахунків у сферах торгівлі, громадського харчування та надання послуг, Верховна рада України прийняла 20.09. 2019. законопроекти, якими вносяться зміни до основного Закону про РРО, що передбачають впровадження електронного платіжного доручення.

Перший з них, законопроект «1073», стосується змін до Податкового кодексу України, які розширюють коло платників єдиного податку, які зобов'язані використовувати реєстратори розрахункових операцій.

А другий, законопроект «1053-1», надає можливість застосування платниками податків програмних РРО та електронних чеків, які матимуть юридичну силу нарівні з паперовими.

Рівно через 6 місяців, починаючи з дня, який слідує за днем ​​їх опублікування, всі зміни в закон про РРО набирають чинності. Функцію реєстраторів можуть виконувати будь-які пристрої, на які встановлено програмне забезпечення і мають доступ до Інтернету.

Протягом 2020 року це не торкнеться фізичних осіб II, II та IV груп ФОП, доходи яких не перевищують 1 мільйон гривень на рік, крім платників податків, які здійснюють:

  • торгівлю ліками та засобами лікарського призначення;
  • реалізацію товарів (послуг) через Інтернет;
  • торгівлю побутовою технікою;
  • реалізацію дорогоцінних ювелірних виробів;
  • діяльність туроператорів, турагентств і готелів.

Новий закон РРО 2019 передбачає обов'язкове застосування касових апаратів для всіх, з їх поетапним впровадженням.

Покупцям надається можливість через електронний кабінет контролювати справжність отриманих при покупці розрахункових документів, а також подачі скарг за порушення порядку проведення розрахунків при придбанні товарів або послуг, що перевищують 850 гривень. Контролюючі органи, згідно зі змінами, внесеними до закону РРО, будуть приймати рішення про компенсацію споживачеві вартості покупки за рахунок штрафних санкцій.


Написати відгук

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.