+38 (093) 170 70 95 ( Багатоканальний )

Торговля с выпиской счёта

Режим "Торгівля з випискою рахунку"

Для зручності пошуку на формі редагування "Торгівля з випискою рахунку" присутні такі фільтри:

 • по Періоду часу
 • по Контрагенту (поле служить для вказівки одержувача, посередника або клієнта посередника);
 • по Одержувачу (зверніть увагу! При виборі одержувача неактивний фільтр по Контрагенту);
 • по Підприємству
 • по Центрах обліку
 • по Валюті

Форма "Торгівля з випискою рахунку" містить вкладки:

 • Комерційна пропозиція ;
 • Рахунок;
 • Видаткова накладна ;
 • Повернення;
 • Оплати;
 • Аналіз;
 • Товар в рахунку;
 • Резерв;
 • Відправлені повідомлення .

Комерційна пропозиція

Програма ТоргСофт дозволяє створювати комерційні пропозиції для потенційних клієнтів (покупців).

Для створення комерційної пропозиції, виберіть пункт головного меню "Документ" - "Торгівля з випискою рахунку" - вкладка "Комерційна пропозиція". Натисніть кнопку Додати для створення нового комерційного пропозиції. Відкриється форма "Комерційна пропозиція".

В поле Центр обліку програма автоматично вказує той центр обліку, на якому створюється комерційну пропозицію. Нижче, автоматично проставляється порядковий Номер комерційної пропозиції і Дата його створення (при необхідності їх можна міняти).

Для створення комерційної пропозиції, натисніть на кнопку Додати. Відкриється форма Комерційна пропозиція. В даному вікні необхідно вибрати один зі станів комерційної пропозиції (підготовка, виписаний рахунок, відправлено, відмова).

В поле Одержувач, необхідно зі списку вказати Вашого можливого партнера. Крім того, є можливість вибрати одержувача за допомогою кнопки Довідник. При натисканні на кнопку відкриється форма Клієнти. Ви також можете створити новий запис, натиснувши на кнопку Додати на формі Комерційна пропозиція. Відкриється форма редагування Клієнт. Після заповнення всіх необхідних полів, натисніть на кнопку Записати. Комерційна пропозиція створено. Залишилося внести в нього товар.

Товар вноситься в нижній частині вікна (закладка Комерційна пропозиція). Там доступні дві закладки: Товар комерційної пропозиції і Наявність товару на складі. На першій закладці відбувається додавання товару в комерційну пропозицію. При натисканні на кнопку Додати - відкривається форма Товар. В поле Товар, або за допомогою списку, або після натискання на кнопку Додати, вибирається необхідний товар.

В поле Кількість вказується відповідно його кількість. Також, якщо необхідно, є можливість вручну вказати знижку і ціну на ту чи іншу позицію. На закладці Наявність товару на складі, також можна заносити товар, але частіше за все дана закладка служить для перевірки наявності товару на складі, тобто якщо будь-якого товару немає на складі (в негативному або нульовому кількості), то він підфарбовується червоним кольором. Крім того, на закладці Наявність товару на складі не відображаються послуги внесені в комерційну пропозицію.

Є можливість сортування комерційних пропозицій за датою - в порядку убування, за номером і одержувачу в порядку зростання.

На основі комерційної пропозиції, є можливість сформувати рахунок після натискання на кнопку Створити рахунок. При цьому, якщо ціни на товар в комерційній пропозиції не відповідають цінам на складі, то програма проінформує про це і Ви зможете переглянути зміна ціни на товар.

Виписка рахунків

Для оформлення документа реалізації товару за безготівковим розрахунком, служить форма Документ - Торгівля з випискою рахунку.

На що відкрилася однойменної панелі виберіть закладку Рахунок.

Для створення рахунку натисніть кнопку Додати на панелі Рахунок, форми Торгівля з випискою рахунку і на що відкрилася формі редагування Рахунок, введіть необхідні дані документа. Поточна дата і номер рахунку відобразяться автоматично.

В поле Розрахунковий рахунок відобразиться рахунок, вказаний в налаштуванні підпункту Вибір розрахункового рахунку за замовчуванням. Якщо розрахунковий рахунок за замовчуванням не вказано, виберіть його їх списку. Вкажіть дату, до якої дійсний створюваний рахунок. Виберіть зі списку або введіть нового одержувача в поле Одержувач. При натисканні на кнопку Довідник відкривається вікно всіх контрагентів (покупців, постачальників і т.д.)

На панелі Товар рахунку, форми Торгівля за безготівковим розрахунком, повинен мати список товару, оплачуваної за рахунком. Для цього, натисніть кнопку Додати, панелі Товар рахунку.

У вікні Товар рахунку, вкажіть товар в поле Товар, вибравши його зі списку, або вибравши з довідника Повний список товарів, або вибравши зі складу (натиснути кнопку Вибрати зі складу). В поле Кількість, вкажіть кількість товару. В поле Ціна, відображається ціна продажу на товар, Ви можете змінити її вручну. Після заповнення полів натисніть кнопку Записати.

Кнопка Сканувати штрих код товару служить для швидкого пошуку товару на складі. Слід зазначити, що при скануванні товару, програма пропонує вибрати товар з різних об'єктів обліку, тільки якщо встановлено в параметрах Дозволити продаж з усіх торгових точок.

Кнопка Відправити по e-mail - дозволяє прямо з вікна Торгівля з випискою рахунку облямувати рахунок клієнта. При натисканні на кнопку відкривається вікно Предпросмотр електронного листа (Рис.1). Дана кнопка активна, тільки якщо у клієнта в картці контрагента в поле електронну адресу, занесений його електронну адресу.

В поле Текст листа, користувач може внести необхідний текст, який буде включений в формується лист. Крім того, якщо рахунок "прив'язується" (при створенні нового рахунку, поле Створив співробітник) до того співробітнику, який його створює, то в поле Текст листа, може автоматично підставлятися його підпис. У картці співробітника (Настройки - Співробітник - клікнути по співробітнику - натиснути на кнопку Змінити - поле Підпис електронного листа), можна ввести власний підпис для формування і автоматичного підставляння в створюване лист з рахунком для відправки (див. Рис.1).

Якщо текст, який супроводжує відправку рахунку є незмінним, то має сенс зробити так, щоб необхідний текст підставлявся в створюване лист постійно. Для цього в робочому каталозі програми (C: \ TORGSOFT \ PROGRAM2) необхідно створити файл "Текст електронного листа для счета.txt" в якому можна ввести необхідний текст.

При натисканні на кнопку (Вкласти файл) у вікні Перегляд електронного листа, дозволяє прикріпити до листа один або кілька файлів до створюваного листа. Щоб переглянути вкладення, служить кнопка (Список вкладень). Сам рахунок, який створив співробітник, буде прикріплений до електронного листа автоматично. Для миттєвої відправки листа, служить кнопка Надіслати.

В даному випадку, користувач не зможе переглянути сформований лист перед відправкою. При натисканні на кнопку Підготувати, відкриється створене електронного листа. У вікні користувач зможе переглянути його ще раз, зробити потрібні зміни і тільки потім відправити адресату. Усі надіслані листи за замовчуванням зберігаються на локальному диску С-папка Журнал Torgsoft-Відправлені рахунку.

Примітка. Листи будуть відправлятися тільки в тому випадку, якщо у користувача включений Microsoft Outlook. При вимкненому Microsoft Outlook, листи будуть "висіти" в розділі "Вихідні".

Видаткова накладна

На панелі Рахунок, форми Торгівля за безготівковим розрахунком, Ви можете по введеному рахунку створити видаткову накладну. Для цього, натисніть кнопку Створити видаткову накладну. Система запросить підтвердження про створення накладної та зняття товару зі складу. За згодою, натисніть кнопку Так.

Створена видаткова накладна відобразиться на панелі Накладна, закладки Видаткова накладна.

Також, є можливість зробити передоплату за необхідним рахунком без створення видаткової накладної. Дана операція здійснюється після натискання на кнопку Внести передоплату. У нижній частині екрана на закладці Рахунок, є закладка Передоплата рахунку, в якій відображаються всі внесені гроші за цим рахунком.

Крім того, на закладці Видаткова накладна в нижньому правому куті екрана, з'явився блок Фінансові витрати за накладною, в якому відображаються всі оплати накладної та її витрати на відповідних закладках.

Введений рахунок Ви можете оплатити. Для оплати рахунку, натисніть кнопку Внести оплату. При оплаті рахунку без створення видаткової накладної, накладна створюється автоматично, про що видається повідомлення системи.

Якщо ціни на введений для оплати в рахунок товару змінилися, скористайтеся кнопкою Оновити ціни. Ціна на товар зміниться на поточну ціну по прайсу.

За створеному рахунку Ви можете роздрукувати рахунок-фактуру, для цього натисніть кнопку Надрукувати рахунок.

На закладці Видаткова накладна є можливість змінити список товару видатковою накладною або його кількість. Це зроблено для випадку, коли рахунок сплачено за заздалегідь обраному товару, але при відвантаженні якихось найменувань не виявилося на складі і необхідно зробити заміну на інший товар.

Тут же можна здійснити оплату за видатковою накладною, для чого натисніть кнопку Внести оплату за товар.

Для друку видаткової накладної натисніть кнопку Надрукувати видаткову накладну.

Також Ви можете надрукувати товарний чек за видатковою накладною. Для цього натисніть кнопку Надрукувати товарний чек.

Для скасування оплати видаткової накладної, необхідно натиснути кнопку Скасувати оплату.

Кнопка Замінити клієнта, дозволяє замінити клієнта у видатковій накладній, рахунку, повернення, фінансовому документі і оплаті видаткової накладної та повернення.

Кнопка Видалити - служить для видалення видаткових накладних. При видаленні накладної зі списку витрат (перевірка на повернення, передача по каналах даних і т.д.). Якщо накладна була передана по каналу даних, то користувачеві пропонується запит на дозвіл її редагування.

Редагування буде дозволено в тому випадку, якщо включений перемикач Налаштування - Параметри - Доступ - Дозволено змінювати складські документи, передані по каналу передачі даних. Якщо користувач дозволив змінювати передану накладну, то вона буде передана в найближчому пакеті даних і замінить раніше прийняту накладну на приймаючому комп'ютері.

Оплати

На закладці Оплати, є можливість переглянути всі оплати створені за обраний період часу. Також, можна отримати інформацію про те, якого числа пройшла та чи інша фінансова операція, по якому рахунку, видаткової накладної, який борг залишився за накладною, якщо оплата накладної була частковою. Крім того, можна побачити в яку касу, або на який розрахунковий рахунок надійшли гроші.


Написати відгук

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Яндекс.Метрика